Tervetuloa tutustumaan Tredun Kurun toimipisteeseen 13.9. klo 10.00 alkaen.

Tervetuloa tutustumaan Tredun Metsätien toimipisteeseen Kurussa. Erityisesti esittelyssä on koneosasto, joka sijaitsee osoitteessa Tammikankaantie 2.

Avoimissa ovissa mukana ovat muun muassa Jyki, K-Caara, Koneosapalvelu, Metsäkeskus, Metsäparooni, Scania, Veho, Volvo ja paljon muita toimijoita. Kirpputori on avoinna koko tapahtuman ajan. Soppatykistä tarjoillaan keittolounasta (huom. vain käteismaksu).
Metsätiellä koulutetaan metsäkoneenkuljettajia, yhdistelmäajoneuvonkuljettajia, eräoppaita sekä luonto- ja ympäristöneuvojia. Tredun metsäkoulutus järjestää myös metsänomistajan metsäkoulua (metsuri-metsäpalvelujen tuottaja) sekä Ylöjärven Valon toimipisteessä metsäkoneasentajakoulutusta.

Linkki tapahtumaan https://www.tredu.fi/tapahtumat/ckQHSs8SB.html.stx