Karvin päätapahtumassa Arviointifoorumissa teemana koulutuksen tila ja tulevaisuus – ilmoittaudu mukaan!

 Karvin päätapahtumassa Arviointifoorumissa teemana koulutuksen tila ja tulevaisuus – ilmoittaudu mukaan! Tervetuloa kuulemaan uusinta kansallista arviointitietoa ja keskustelemaan koulutuksen tilasta ja tulevaisuudesta Karvin Arviointifoorumiin!

Aika: tiistai 13.6.2023 klo 9.00–15.30
Paikka: Meeting Park Oasis, Ruoholahti, mahdollisuus myös etäseurantaan. 

Arviointifoorumissa esitellään uutta arviointi- ja tutkimustietoa ja keskustellaan siitä, mikä koulutuksen tila on, miten koulutusjärjestelmä toimii ja miten se pystyy reagoimaan toimintaympäristön muutoksiin. Koulutuksen nykytilaa ja tulevaisuutta tarkastellaan laaja-alaisesti eri koulutusasteilla: varhaiskasvatuksessa, esi- ja perusopetuksessa, lukiokoulutuksessa, ammatillisessa koulutuksessa ja korkeakoulutuksessa. Arviointifoorumi on tarkoitettu erityisesti kasvatus- ja koulutusalan toimijoille sekä tutkijoille, kehittäjille ja päättäjille.  

Ilmoittaudu mukaan tämän linkin kautta viimeistään torstaina 8.6.2023.