Ilmoittaudun mukaan kansainväliseen nuorten metsäkilpailuun

Venäjän Metsävirasto kutsuu nuoria osallistumaan etäyhteyksin Moskovassa järjestettävään kansainväliseen nuorten metsäkilpailuun. Kansainvälinen metsäkilpailu järjestetään 16.-19.11.2021.

Kilpailuun toivotaan osallistuvan Suomesta kaksi 14-22 –vuotiasta nuorta. Kilpailussa esitellään pieni tutkimus, joka liittyy johonkin annetuista aiheista (forest science and silviculture, ecology and forest animals, ecology of forest plants, forests in the context of climate change, role of forest in ensuring food security and nutrition). Viimeinen ilmoittautumispäivä kilpailuun ja viimeinen päivä palauttaa vaaditut liitteet kilpailuun osallistumiseksi on 01.10.2021. Suomesta tilaisuuteen pyritään löytämään ainakin yksi tuomari.

Kilpailusta kiinnostuneet voivat olla yhteydessä Sanna Paanukoskeen tai Josefiina Tiaiseen sanna.paanukoski@mmm.fi ja josefiina.tiainen@mmm.fi. Kaikki ilmoittautumiset kilpailuun tehdään heidän kauttansa.