Haluatko vaikuttaa metsien käyttöön? Hae mukaan nuorten metsäneuvostoon!

Toukokuussa 2021 järjestettävässä nuorten metsäneuvostossa pääset kertomaan päättäjille, miten Suomen metsiä tulisi sinun mielestäsi käyttää. 

Nuorten metsäneuvosto järjestetään kahtena arki-iltana (11.5. ja 20.5.) ja yhtenä lauantaipäivänä 22.5. etäyhteyksin. Tapahtumassa muodostetaan pienryhmissä nuorten kommenttipuheenvuorot Suomen metsäpolitiikan toteuttamisesta. Puheenvuorot esitellään tapahtuman lopuksi maa- ja metsätalousministeri Jari Lepälle. Nuorten näkemykset otetaan huomioon Suomen kansallisen metsästrategian toimeenpanossa ja päivityksessä.

Lue lisää ja hae mukaan 14.3 mennessä osoitteessa: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=MechR0O4LU-dsNmBl-7KBua8SumzswNJk6jTlf-RGqpUNTlQRjFPMEhTQ0YxREdQSTVRQk5CU0VDWi4u

#nuortenmetsäneuvosto #metsäkuuluunuorille