Metsäalan koulutuksen markkinointiverkosto kokoontuu 13.12. Helsingissä – tule mukaan!

Sen jälkeen, kun tapasimme tammikuussa, on metsäalan koulutuksen markkinoinnin saralla tapahtunut paljon ympäri Suomen. Olemme koonneet iltapäivän ohjelmaan katsauksia käynnissä oleviin markkinointihankkeisiin ja vuoden aikana tehtyihin toimiin. Lisäksi kuullaan uunituoreet nuorisobarometrin tulokset ja haetaan tuttuun tapaan näkökulmaa metsäalan markkinointiin myös alan ulkopuolelta.

Tapahtuma-aika on 13.12.2019 klo 11-15 ja kokoontumispaikkana toimii tammikuulta tuttu Helsingin Keskustakirjasto Oodin kokoustila Kuutio.

Ilmoittaudu mukaan osoitteessa https://www.lyyti.fi/reg/joulunalustapaaminen 4.12. mennessä.

Vilma Issakainen

Asiantuntija nuorisoviestintä, Suomen Metsäyhdistys ry

Salomonkatu 17 A, 00100 HELSINKI

Puh. 050 402 7579